FlexDex ile Laparoskopik Cerrahide Yeni Bir Dünya

FlexDex Ürün Hakkında

Hasta bakımının ve tedavinin iyileştirilmesi ve yaygınlaşması için, bu süreçlerde yüksek maliyet ve karmaşıklıktan kaçınılması önemlidir.

Laparoskopik cerrahinin açık cerrahiye göre avantajları; hızlı iyileşme, hastanede kalış süresinin kısalması ve ameliyat sonrası düşük ağrı seviyesi olarak sıralanabilir. Bu avantajlara karşın kompleks intracorporeal dikiş atma işlemi, mevcut laparoskopik ekipman ile zordur ve yüksek cerrahi kapasite gerektirir.

END-1101

Tıbbi teknoloji bu zorluklara çözüm olarak robotik cerrahiyi gündeme getirmiştir. Robotik cerrahi teknolojisinin ve donanımının yüksek yatırım maliyeti, uygulama karmaşıklığı ve öğrenilme güçlüğü çoğunlukla robotik cerrahinin uygulanmasını ve avantajlarına ulaşmayı engeller. Artık günümüzde robotik cerrahinin ortaya çıkardığı büyük maliyetler ve artan işlem süreleri sorgulanmaya başlamıştır.

FlexDex Robotik Laparoskopik El Aletleri, minimal invaziv cerrahi (MIS) alanında; robotik cerrahi ve laparoskopik cerrahi yöntemlerinin avantajlarını taşıyan, dezavantajlarını ortadan kaldıran bir çözüm olarak kullanıma sunulmuştur.

FlexDex Robotik Laparoskopik El Aleti, her ülkede, her cerrahın, her zaman kullanabileceği, ölçeklenebilir bir teknolojidir. FlexDex Robotik Laparoskopik El Aleti, bu özelliği ile günümüzde pazarda henüz karşılanamamış önemli bir ihtiyacı karşılar ve mükemmel çözüm sunar. Minimal invaziv cerrahi alanında yeni bir dünyanın kapılarını açar.

Karmaşık cerrahi prosedürlerde klasik laparoskopik el aletleri kullanılarak, giriş hattına dik açılarda dikiş atmak, düğüm atmak zor ve sınırlayıcı olabilir.

FlexDex Robotik Laparoskopik El Aletinin kullanımı ve cerraha kazandırdığı robotik eşdeğeri manipülasyon kapasitesi ile bu sınırlama aşılır. Bu türden manipülasyonlar ve dikiş atma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilir. Belirgin klinik fayda elde edilir ve olası cerrahi hatalar engellenir. FlexDex Robotik Laparoskopik El Aletinin kullanımı, dakikalar içinde hızlı ve kolayca öğrenilir. Yüksek işlevsellik ile düşük maliyetli cerrahi imkânı yaratır. FlexDex Robotik Laparoskopik El Aletinin verimli ve zarif tasarımı, Minimal invaziv el aletinin sezgisel olarak kullanım kolaylığını da artırır.

FlexDex Robotik Laparoskopik El Aleti klasik laparoskopik cerrahi donanımları ile tam uyumludur ve ek yatırım ve donanım maliyeti gerektirmez.

FlexDex Robotik Laparoskopik Eİ Aleti 8 mm’lik trokar ile kullanıma uygun, nominal 7,5 mm. çapında şafta sahip tek kullanımlık bir alettir. FlexDex Robotik Laparoskopik El Aleti çene, bükülebilen uç (Efektör), şaft, çerçeve, üç eksenli pozisyon sabitleyici (Gimbal), kabza ve bileklikten oluşur. Bileklik ve üç eksenli pozisyon sabitleyici hayali merkezi cerrahın bileğinde sabitler. Kabza cerrahın el ve bilek hareketlerini bükülebilir ucun hareketlerine dönüştürür. Kabza üzerinde yer alan döndürme halkası ise ucun şaft ile yaptığı açıyı değiştirmeden, kendi etrafında kesintisiz 360 derece döndürülmesini sağlar.

FlexDex Laparoskopik El Aleti yumuşak dokularda dikiş atılması gereken minimal invaziv cerrahi uygulamalarda kullanıma uygundur ve tek kullanımlıktır.

FlexDex Robotik Laparoskopik El Aleti 0,4 ile 1,Imm çapında iğnelerin kullanımına uygundur.

Destek Hattı